ΕΝΑΛΑΓΕΣ

Κυριακή 28 Φεβρουαρίου 2010

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΝΕΩΝ ΛΙΟΣΙΩΝ - ΚΑΜΑΤΕΡΟ 2-1

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΝΕΩΝ ΛΙΟΣΙΩΝ ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ   27 /02/2010
Το παμπαιδικό τμήμα του Ολυμπιακού ξεκίνησε νικηφόρα για το πρωτάθλημα της  ΕΠΣΑ. Η ομάδα μας παίζοντας κατά διαστήματα καλό ποδόσφαιρο δεν δυσκολεύτηκε και νίκησε ανετα το Καματερό. Το πρώτο γκολ πέτυχε ο Κωνσταντίνος Γυρνάς με απευθείας χτύπημα φάουλ εξω απο την περιοχή. Το Καματερό ισοφάρισε λίγα λεπτά αργότερα με κεφαλιά απο την μικρή περιοχή. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ευθύμης Δούρος πέτυχε ενα πανέμορφο γκολ και εδωσε την νίκη στην ομαδα μας.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Ν.ΛΙΟΣΙΩΝ:Καλογερόπουλος, Λαιλάκης
Μπίμπιζας, Γιακουμής, Γκαγκάσουλας, Δούρος
Διονυσόπουλος, Λαβράνος (Σταφυλάς), Σχίζας, Κουμαραδιός,Γυρνάς
ΤΟΛΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (Προπονητής Ακαδημίων)

Σάββατο 27 Φεβρουαρίου 2010

Ανατροπή στα Λιόσια ο Ελπιδοφόρος 28/02/2010

Περίσσια ψυχικά αποθέματα έδειξε ο Ελπιδοφόρος και πήρε τεράστια νίκη με 2-1 μέσα στο Δημοτικό Στάδιο του Ιλίου, κάνοντας την ανατροπή απέναντι στον μαχητικό Ολυμπιακό Λιοσίων. Μετά από ένα στείρο α’ ημίχρονο, το σκορ άνοιξε στο 55’ ο κορυφαίος της ομάδας μας, Βασίλης Ατσάλης.Εκμεταλεύθηκε λάθος γύρισμα του Χώνου στον τερματοφύλακα και με εκπληκτική ατομική ενέργεια πέτυχε το 1-0. Στο 67’  καθώς αδράνησε ολη η αμυνα σ'ενα φάουλ απο τα δεξιά , ο Ντεντόπουλος με κεφαλιά απο την μικρή περιοχή έφερε το ματς στα ίσια. Στο 85’ ο Γκουτζούλας πέτυχε ενα πανέμορφο γκόλ εξω απο την περιοχή  και ολοκλήρωσε την ανατροπή για τον Ελπιδοφόρο. Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Ρατσιάτος (ΣΔ Αργολίδας).
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Ν.ΛΙΟΣΙΩΝ: Σταματίου, Ξενάκης, Αντωνίου, Κάνδιας, Νάζος, Φετάνης, Κατσούλας, Γιογιός, Ατσάλης, Ζόνγκας, Ιντζές (79’ Σκοπελίτης)
ΕΛΠΙΔΟΦΟΡΟΣ: Μοσχονάς, Στασινός, Έσλερ, Χριστόπουλος (65’ Γκουτζούλας), Λυμπέρης, Στέλλας, Χώνος (65’ Τσιλιγκίρης), Κάρο, Φώσκολος (81’ Γαζής), Καραμέρης, Ντεντόπουλος.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΝΕΩΝ ΛΙΟΣΙΩΝ: ΠΡΟΤΖΟΥΝΙΟΡ - ΡΕΝΤΗ ΣΟΚΕΡ 0-1

Δεν μπορέσαμε να κερδίσουμε την ομάδα του Ρέντη Σόκερ .Στο 0-0 ειχαμε δυο καλές εκαιρίες να προηγηθούμε με τον Ζέρβα. Καταφανέστατο πέναλτυ το αγνόησε ο διαιτητής .
Ημασταν καλύτεροι ,ειχαμε ευκαιρίες ,αλλα δεν μπορέσαμε να βάλουμε γκολ ,σε αντίθεση με την αντίπαλη ομάδα  η οποια στην μοναδική ευκαιρία που ειχε σε ολον τον αγώνα κατάφερε να σκοράρει.

OΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Ν.ΛΙΟΣΙΩΝ:Σιγάλας,Γούγης,Λιώνης,