ΕΝΑΛΑΓΕΣ

Τρίτη 19 Ιανουαρίου 2010

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΝΕΩΝ ΛΙΟΣΙΩΝ: Παράπονα από τη διαιτησία

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΝΕΩΝ ΛΙΟΣΙΩΝ  19/01/2010
Τρομερά παράπονα για τις αποφάσεις του Φωτόπουλου (ΣΔ Αθηνών), και του επόπτη που ηταν απο την πλευρα της εξέδρας του γηπέδου χοραφα ,έχουν άπαντες , μετά την ήττα με 4-2 από τον Άγιο Ιερόθεο στο Περιστέρι.
Ο επόπτης ενω στο πρώτο ημίχρονο αφησε τους παίκτες του Αγ.Ιεροθεου απο θέση οφσάιτ να συνεχίσουν την φάση και να πετύχουν γκολ, ακριβώς το αντίθετο στο δεύτερο ημίχρονο, σήκωνε την σημαία συνέχεια και εκοβε τις επιθέσεις του Ολυμπιακου Λιοσίων  . Πεντακάθαρο γκολ του Γιογιό ακυρώθηκε για οφσάιτ. Η απαράδεκτη αυτη διαιτησία εκνεύρισε τους πάντες, φιλάθλους,παίκτες,προπονητή,υπεύθηνους στον παγκο.Ο παρατηρητής του αγώνα το μόνο που ηξερε ,ηταν να κάνει παρατηρήσεις στον πάγκο μας .  Χαρακτηριστική είναι η ατάκα του προπονητή μας Αντώνη Αυλωνίτη, ο οποίος ούτε λίγο ούτε πολύ υποστήριξε: «Στα 15 χρόνια που είμαι προπονητής για πρώτη φορά είδα τέτοια διαιτησία. Ο σύνδεσμος διαιτητών της Αθήνας είναι ο κορυφαίος, αλλά ο χθεσινός διαιτητής ήταν απαράδεκτος». Οι διαμαρτυρίες του Ολυμπιακού Λιοσίων εστιάζονται στη φάση της ισοφάρισης του Άγιου Ιεροθεου, όπου ο Σακελλαρίου έκανε επιθετικό φάουλ, ενώ στο πέναλτι που κέρδισε ο Σακελλαρίου, έχει γίνει πάλι επιθετικό φάουλ.Μόνο το τέταρτο γκολ του Αγ.Ιεροθεου ηταν καθαρό.Η ομάδα μας πάλεψε και ΜΠΡΑΒΟ στα παιδιά ,αλλα οταν η αλλη ομαδα αγωνίζεται με 14 παίκτες ευνόητο ειναι οτι δεν εχεις και πολλές ελπίδες για να κερδίσεις.