ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΝΕΩΝ ΛΙΟΣΙΩΝ - ΑΓΙΑΞ ΤΑΥΡΟΥ 3-2

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΝΕΩΝ ΛΙΟΣΙΩΝ
2η αγωνιστική
Σε εξαιρετική μέρα βρέθηκε ο Γιογιός που σημείωσε χατ τρικ .
Πήρε την ομάδα στις… πλάτες του, οδηγώντας τη στη νίκη.
Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 6’ με κεφαλιά του Στριμμένου, ωστόσο στο 41’ ο Γιογιός
ισοφάρισε, για να βάλει σε θέση οδηγού την ομάδα του στο 52’ με πέναλτι. Ωστόσο, στο 70’ οι φιλοξενούμενοι «απάντησαν» με τον Πατέλη, αλλά και πάλι ο Γιογιός στο 79’ σκόραρε και έδωσε τη νίκη στην ομάδα των Λιοσίων. Διαιτήτευσε ο Δραμιτινός (ΣΔ Αν. Αττικής).
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Ρόπας, Κάνδιας, Τύρπος (60’ Γαλανός), Τόμπρος, Μπίμπιζας, Φετάνης, Ζόγκας (88’ Κεραμιώτης), Κατσούλας Αντωνίου, Γιογιός (85’ Κοβάνης), Ατσάλης
ΑΓΙΑΞ: Τσαϊλάκης, Μπουρελάκος (65’  Καζιάνης) Αγγελακόπουλος, Στριμμένος, Μουστάκης, Μάτσος (46’  Μπράμης), Τσαραούσης (70’ Κωτσιόπουλος), Πατέλης, Τζανέτος, Ρούσσης, Μητροφάνης.

Σε εξαιρετική μέρα βρέθηκε ο Γιογιός που σημείωσε χατ τρικ ΓΙΟΓΙΟΣ  ΓΕΩΡΓΙΟΣ

Κυριακή 27 Σεπτεμβρίου 2009

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΝΕΩΝ ΛΙΟΣΙΩΝ - MINITZOYNIOΡ

Καραμάνης Δημήτρης (Προπονητής Ακαδημιών)

ΟΡΘΙΟΙ: ΑΥΓΕΡΙΝΟΣ Π., ΜΙΛΙΚΟΚΗΣ Χ., ΖΟΥΜΗΣ Χ., ΣΑΚΕΛΛΑΡΟΠΟΥΛΟΣ Κ.,
ΚΟΥΜΠΑΡΟΣ Μ., ΡΑΠΤΗΣ Α., ΡΑΠΤΗΣ Δ.
ΚΑΘΙΣΤΟΙ : ΠΕΤΡΟΥ Χ., ΝΙΚΟΛΑΡΟΣ Γ.,ΤΑΚΟ Α., ΓΛΥΜΑΚΗΣ Γ.
 ΜΑΡΤΙΔΗΣ Γ. ,ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ

TOYΡΝΟΥΑ ΑΓ.ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΠΡΟΤΖΟΥΝΙΟΡ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΜΙΝΙ  5-1
ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΑΓ.ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ
Στο Τουρνουά των Αγ. Αναργύρων συμετέχουν δυο ομάδες μας.Σήμερα η ομάδα των προτζούνιορ θα παιξει με την ομάδα των Μινιτζούνιορ.Ο αγώνας αρχισε (12:00) και τα μικρά μας εδωσαν τον καλύτερο του εαυτο.Οι μεγάλοι προηγήθηκαν 2-0 αλλα οι μικροί δεν το εβαλαν κατω και μείωσαν  σε 2-1.Δεν αντεξαν ομως στην πίεση  και ετσι δέχθηκαν ακόμη τρία γκόλ.Τα γκόλ για τα προτζούνιορ εβαλαν:Κουμπάρος,Κούρος,Ζέρβας,Ντάμα,Λιόνης.

Σάββατο 22/11/09
Παίζοντας κατα διαστήματα πολύ ωραίο ποδόσφαιρο συνέτριψαν τους Αγ.Αναργύρους με 4-1 . Για τον Ολυμπιακό τα γκολ εβαλαν. Δημητρόπουλος  (2 γκολ) και απο ενα γκόλ ο Μιλικώκης  και ο Πέτρου .

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΜΙΝΙΤΖΟΥΝΙΟΡ - ΚΑΜΑΤΕΡΟ 0-4
Σάββατο 7/11/2009
Παίζοντας πολυ καλό ποδόσφαιρο ο Ολυμπιακός στο α" ημίχρονο δεν μπόρεσε να πετύχει τέρμα καθώς ηταν ατυχος οταν σε σούτ του κουμπάρου η μπάλλα χτύπησε στο δοκάρι.Στο β¨ημίχρονο το καματερό μπηκε ποιο δυνατά και πέτυχε τέσσερα τέρματα.

ΠΡΟΤΖΟΥΝΙΟΡ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΜΙΝΙ  4-1
Κυριακή 1/11/2009
Στο ομόνυμο ντέρμπυ του ομίλου οι μεγάλοι κέρδισαν τους μικρούς 4-1 . Σκόρερ προτζούνιορ : Σωτηρίου , Στεργιάκης, & 2 γκόλ ο Ζέρβας

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Ν.ΛΙΟΣΙΩΝ - ΑΟ ΠΑΤΗΣΙΩΝ
Η ομάδα μας παίζοντας πολύ καλό ποδόσφαιρο στο α'ημίχρονο, δεν μπόρεσε να προηγηθεί στο σκόρ οταν σε σούτ του Τενέ εξω απο την περιοχή η μπάλα χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι. Σούτ του Λαβράνου απο την μικρή περιοχή λιγο αουτ .Πολλές ευκαιρίες για γκολ αλλα η μπάλα δεν κατέληξε ποτέ στα δίχτυα.Το σκηνικό αλλαξε στο δεύτερο ημίχρονο καθώς εγιναν πολλές αλλαγές στην ομάδα μας για να παίξουν ολα τα παιδιά.  Στο β'ημίχρονο η ομάδα του ΑΟ.Πατησίων επαιξε καλύτερα και πέτυχε δυο πολύ ωραία τέρματα.