ΕΝΑΛΑΓΕΣ

Τρίτη 29 Ιανουαρίου 2019

Ολυμπιακός Ν.Λιοσίων - Φωστήρας 1-2 (27/01/2019)

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Ν.ΛΙΟΣΙΩΝ – ΦΩΣΤΗΡΑΣ 1-2

Η καλύτερη φάση του πρώτου ημιχρόνου έγινε στο 17’,όταν ο Μαρίνου εκτέλεσε απευθείας φάουλ με τον γκολκίπερ των γηπεδούχων Αδαμόπουλο να διώχνει σε κόρνερ.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά και μόλις στο 46’ ο Ηλιάδης έπιασε το σουτ,με την μπάλα να καταλήγει λίγο αουτ.Στο 55’ ο Μαρίνου, με το πείσμα του,καταφέρνει να βγάλει τη σέντρα απο τ’αριστερά βρίσκοντας τον Πανάκη που μ’εξαιρετική κεφαλιά θα κάνει το 0-1.Η μπάλα όμως παίζει περίεργα παιχνίδια κι έτσι στο 72’ ο ‘’Πάναξ’’ ,όπως είναι το παρατσούκλι του Πανάκη,έκανε τη λάθος πάσα,μην έχοντας δεί τον πεσμένο απο τραυματισμό Γκαβζίδη,ο οποίος μόλις είχε σηκωθει πήρε την μπάλα και μ’ενα καταπληκτικό σουτ έκανε το 1-1.Ο Φωστήρας όμως έδειξε το μέταλλο του πρωταθλητή και στο 77’ έκανε το 1-2. Ο Μαρίνου εκτέλεσε φαουλ με τον Μεντή να παίρνει την κεφαλιά και παρ’οτι ο Αδαμόπουλος μπλόκαρε τη μπάλα,αυτή είχε περάσει τη γραμμή σύμφωνα με την υπόδειξη του επόπτη και του διαιτητή.

Ολυμπιακός Ν.Λιοσίων(Σταύρος Ηλιόπουλος)Αδαμόπουλος,Βιτωράτος,Φραγκόπουλος,Παπαδόπουλος,Τριανταφυλλίδης,Πατέλης(62’Καίδος),Πουρσανίδης,Καραμπίνης(62’Σπίνος),Αθανασιάδης(62’Κυριάκης),Γκαβζίδης(74’Καραχάλιος),Γεωργιάδης

Φωστήρας(Θύμιος Γεωργούλης):Τζαφάι,Κωνσταντινίδης,Καλαγκάνης,Μεντής,Γούλας(67’Θανόπουλος),Πανάκης,Ηλιάδης(89’Χαλεπλιάν),Πίσσας,Σίμωσης,Μαρίνου,Ασημάκης(78’Κουτσούμπας)

Διαιτητής:Μπαϊρακτάρης

Α’ Βοηθος:Ακρίβος

B’ Βοηθός:Ζήρδας