ΕΝΑΛΑΓΕΣ

Κυριακή 21 Φεβρουαρίου 2010

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΝΕΩΝ ΛΙΟΣΙΩΝ

ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΑΓ.ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Ν.ΛΙΟΣΙΩΝ - ΑΓ.ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ 7-2

Η Ομάδα των Προτζούνιορ του Σταύρου Εφαπλωματά  παίζοντας στο γήπεδο των Αγ. Αναργύρων,κερδισε την ομόνυμη ομάδα με 7 - 2. Οι Αγ. Ανάργυροι προηγήθηκαν γρήγορα στο σκορ 1-0 αλλα δεν μπόρεσαν να αντέξουν την πίεση της ομάδας μας που μετά το γκολ που δέχτηκαν αντέδρασαν και λιγο πριν τελειώσει το πρώτο ημίχρονο ειχαν φτάσει το σκορ 1-5. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ντάμα Δημήτρης εκανε το 1-6 με σουτ απο τα πλάγια και αφου η μπάλα κόντραρε σε αμυντικό  κατέληξε στα δίχτυα. Οι Αγ. Ανάργυροι μείωσαν  με τον Βαφειάδη σε 2-6. Ο Κουμπάρος διαμόρφωσε το τελικό σκορ 2-7  .
Δυο γκολ πέτυχε ο τερματοφύλακας της ομάδας μας Σακά Ηλίας ο οποίος αγωνίσθηκε μέσα στο πρώτο ημίχρονο. Τα αλλα γκολ  εβαλαν οι Ντάμα (2) , Κομπότης , Ζέρβας ,Κουμπάρος.