ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΝΕΩΝ ΛΙΟΣΙΩΝ - ΑΓΙΑΞ ΤΑΥΡΟΥ 3-2

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΝΕΩΝ ΛΙΟΣΙΩΝ
2η αγωνιστική
Σε εξαιρετική μέρα βρέθηκε ο Γιογιός που σημείωσε χατ τρικ .
Πήρε την ομάδα στις… πλάτες του, οδηγώντας τη στη νίκη.
Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 6’ με κεφαλιά του Στριμμένου, ωστόσο στο 41’ ο Γιογιός
ισοφάρισε, για να βάλει σε θέση οδηγού την ομάδα του στο 52’ με πέναλτι. Ωστόσο, στο 70’ οι φιλοξενούμενοι «απάντησαν» με τον Πατέλη, αλλά και πάλι ο Γιογιός στο 79’ σκόραρε και έδωσε τη νίκη στην ομάδα των Λιοσίων. Διαιτήτευσε ο Δραμιτινός (ΣΔ Αν. Αττικής).
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Ρόπας, Κάνδιας, Τύρπος (60’ Γαλανός), Τόμπρος, Μπίμπιζας, Φετάνης, Ζόγκας (88’ Κεραμιώτης), Κατσούλας Αντωνίου, Γιογιός (85’ Κοβάνης), Ατσάλης
ΑΓΙΑΞ: Τσαϊλάκης, Μπουρελάκος (65’  Καζιάνης) Αγγελακόπουλος, Στριμμένος, Μουστάκης, Μάτσος (46’  Μπράμης), Τσαραούσης (70’ Κωτσιόπουλος), Πατέλης, Τζανέτος, Ρούσσης, Μητροφάνης.

Σε εξαιρετική μέρα βρέθηκε ο Γιογιός που σημείωσε χατ τρικ ΓΙΟΓΙΟΣ  ΓΕΩΡΓΙΟΣ

Κυριακή 27 Σεπτεμβρίου 2009

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΝΕΩΝ ΛΙΟΣΙΩΝ - MINITZOYNIOΡ

Καραμάνης Δημήτρης (Προπονητής Ακαδημιών)

ΟΡΘΙΟΙ: ΑΥΓΕΡΙΝΟΣ Π., ΜΙΛΙΚΟΚΗΣ Χ., ΖΟΥΜΗΣ Χ., ΣΑΚΕΛΛΑΡΟΠΟΥΛΟΣ Κ.,
ΚΟΥΜΠΑΡΟΣ Μ., ΡΑΠΤΗΣ Α., ΡΑΠΤΗΣ Δ.
ΚΑΘΙΣΤΟΙ : ΠΕΤΡΟΥ Χ., ΝΙΚΟΛΑΡΟΣ Γ.,ΤΑΚΟ Α., ΓΛΥΜΑΚΗΣ Γ.
 ΜΑΡΤΙΔΗΣ Γ. ,ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ

TOYΡΝΟΥΑ ΑΓ.ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΠΡΟΤΖΟΥΝΙΟΡ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΜΙΝΙ  5-1
ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΑΓ.ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ
Στο Τουρνουά των Αγ. Αναργύρων συμετέχουν δυο ομάδες μας.Σήμερα η ομάδα των προτζούνιορ θα παιξει με την ομάδα των Μινιτζούνιορ.Ο αγώνας αρχισε (12:00) και τα μικρά μας εδωσαν τον καλύτερο του εαυτο.Οι μεγάλοι προηγήθηκαν 2-0 αλλα οι μικροί δεν το εβαλαν κατω και μείωσαν  σε 2-1.Δεν αντεξαν ομως στην πίεση  και ετσι δέχθηκαν ακόμη τρία γκόλ.Τα γκόλ για τα προτζούνιορ εβαλαν:Κουμπάρος,Κούρος,Ζέρβας,Ντάμα,Λιόνης.

Σάββατο 22/11/09
Παίζοντας κατα διαστήματα πολύ ωραίο ποδόσφαιρο συνέτριψαν τους Αγ.Αναργύρους με 4-1 . Για τον Ολυμπιακό τα γκολ εβαλαν. Δημητρόπουλος  (2 γκολ) και απο ενα γκόλ ο Μιλικώκης  και ο Πέτρου .

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΜΙΝΙΤΖΟΥΝΙΟΡ - ΚΑΜΑΤΕΡΟ 0-4
Σάββατο 7/11/2009
Παίζοντας πολυ καλό ποδόσφαιρο ο Ολυμπιακός στο α" ημίχρονο δεν μπόρεσε να πετύχει τέρμα καθώς ηταν ατυχος οταν σε σούτ του κουμπάρου η μπάλλα χτύπησε στο δοκάρι.Στο β¨ημίχρονο το καματερό μπηκε ποιο δυνατά και πέτυχε τέσσερα τέρματα.

ΠΡΟΤΖΟΥΝΙΟΡ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΜΙΝΙ  4-1
Κυριακή 1/11/2009
Στο ομόνυμο ντέρμπυ του ομίλου οι μεγάλοι κέρδισαν τους μικρούς 4-1 . Σκόρερ προτζούνιορ : Σωτηρίου , Στεργιάκης, & 2 γκόλ ο Ζέρβας

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Ν.ΛΙΟΣΙΩΝ - ΑΟ ΠΑΤΗΣΙΩΝ
Η ομάδα μας παίζοντας πολύ καλό ποδόσφαιρο στο α'ημίχρονο, δεν μπόρεσε να προηγηθεί στο σκόρ οταν σε σούτ του Τενέ εξω απο την περιοχή η μπάλα χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι. Σούτ του Λαβράνου απο την μικρή περιοχή λιγο αουτ .Πολλές ευκαιρίες για γκολ αλλα η μπάλα δεν κατέληξε ποτέ στα δίχτυα.Το σκηνικό αλλαξε στο δεύτερο ημίχρονο καθώς εγιναν πολλές αλλαγές στην ομάδα μας για να παίξουν ολα τα παιδιά.  Στο β'ημίχρονο η ομάδα του ΑΟ.Πατησίων επαιξε καλύτερα και πέτυχε δυο πολύ ωραία τέρματα.

ΕΛΠΙΔΟΦΟΡΟΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Ν.ΛΙΟΣΙΩΝ 4-5
Μεγάλα ψυχικά αποθέματα εδειξαν οτι διαθέτουν οι Παίδες μας.Ενω βρέθηκαν πίσω στο σκόρ με 3-0 κατάφεραν να γυρίσουν το παιχνίδι και να κατακτήσουν μια σπουδαια νίκη.Eπικράτησαν με 5-4 του Ελπιδοφόρου για την πρώτη αγωνιστική του πρωταθλήματος.Κορυφαίος παίκτης ηταν ο Τζερεμές ,ο οποιος πέτυχε τρία γκόλ.Τα αλλα γκόλ σημείωσαν οι Σταμουλόπουλος και Κουμαραδιός.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Ν.ΛΙΟΣΙΩΝ: Διονυσόπουλος,Μπαντάνης,Ευαγγελάτος,Κουμαραδιός,Γιακουμής
Τζερεμές,Γκαμπέτσης,Τζήμας και Σταμουλόπουλος.
Προπονητής : Μαυρίκος Δημήτρης

Κυριακή 20 Σεπτεμβρίου 2009

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΝΕΩΝ ΛΙΟΣΙΩΝ - Ν.ΙΩΝΙΑ 3 - 0

Ο Ολυμπιακός Λιοσίων του Αντώνη Αυλωνίτη, που ως στόχο έχει την παραμονή στην κατηγορία, παίζοντας έξυπνα το παιχνίδι των αντεπιθέσεων έκανε τη μεγάλη έκπληξη της χθεσινής ημέρας, διαλύοντας τη γηπεδούχο ομάδα με σκορ 3-0!

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Ατσάλη ο οποίος σκόραρε δυο φορές (65’ 87’) ο Ολυμπιακός Λιοσίων πέρασε νικηφόρα από την έδρα της Νέας Ιωνίας σε βάρος της οποίας επικράτησε με 3-0. Το άλλο γκολ των φιλοξενούμενων σημείωσε ο Γιογιός στο 70’. Η αναμέτρηση ξεκίνησε 30 λεπτά μετά την προκαθορισμένη ώρα έναρξης αφού ο γιατρός του αγώνα δεν κατάφερε να φτάσει στο γήπεδο.Την αναμέτρηση διεύθυνε ο Μινάι (Αν. Αττικής)
ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ: Γεννιτσαρίδης, Κούρκουλας (46’ λ.τυρ. Μηνάς), Τριμπόνιας, Θ. Παπαδόπουλος, Καλαμιώτης, Μουστάκης, Ζιώγας (74’ Σκαλίδης), Καραγιάννης, Αλεξίου (76’ Μπούτας), Κατσαρός, Κ. Παπαδόπουλος
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Ρόπας, Κάνδιας, Τύρπος, Ντόμπρος, Μπίμπιζας, Φετάνης, Ζόνγκας (83’ Καμαριώτης), Αντωνίου, Ατσάλης, Κατσούλας, Γιογιός (89’ Γαλανός)